Hakkında

Uluslararası Öğrenci Bienali, İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından düzenlenmektedir. Bu yıl ikinci kez gerçekleştirilecek olan Uluslararası Öğrenci Bienali sanat ve tasarım alanlarında farklı disiplinlerde eğitimleri devam eden lisans ve lisansüstü öğrencilerini bir araya getirerek; genç sanatçı ve tasarımcılar için alternatif bir ifade alanı yaratmayı hedeflemektedir.

“Kimin Zamanı” teması ile düzenlenen bienal kapsamında gerçekleştirilecek sergi ve tüm paralel etkinlikler dijital ortamlarda düzenlenecektir. Bienalde sergilenecek eserler Bienal Seçici Kurulu tarafından seçilerek belirlenecektir. Bienal Seçici Kurulu; farklı ülkelerden, birçok farklı üniversitede sanat ve tasarım alanında çalışmalarını sürdüren akademisyenlerden oluşmaktadır.

Bienal Sergisi 3 Mayıs 2023 çarşamba günü açılacaktır. Bienal paralel etkinlikleri çerçevesinde düzenlenecek olan söyleşi ve atölye çalışmaları ise 1- 31 Mayıs 2023 tarihlerinde arasında yine dijital platformlar üzerinden takip edilebilecektir.