Sinem Budun Gülas

Sinem Budun Gülas 1981 yılında Bursa’da doğdu. Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Tekstil Teknoloji Öğretmenliği Bölümünden 2003 yılında mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Tekstil Eğitimi bölümünde dikişsiz örme teknolojileri üzerine yüksek lisans yaptı ve yine Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Tekstil eğitimi bölümünde doktorasını tamamladı.

2003-2006 yılları arasında ev tekstili piyasasında iki ayrı firmada yöneticilik yaptı. 2005 yılında Kocaeli Üniversitesi Tekstil Programında öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. 2007-2015 yılları arasında İstanbul Aydın Üniversitesi Anadolu Bil Meslek Yüksek Okulu Moda Tasarımı programında öğretim görevlisi olarak çalışmış, 2015 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı bölümünde çalışmaya başlamıştır. Aynı zamanda 2009-2015 yılları arasında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde örme alanında dersler vermiştir. Halen İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde dekan yardımcısı olarak çalışmaya devam etmektedir.

Örme teknolojisi, akıllı tekstiller ve sürdürülebilirlik üzerine bilimsel çalışmalar yapmakta aynı zamanda tekstil sanatları ile kişisel olarak ilgilenmektedir.